Objednávky : 0903 535 523

 

  Existuje veľa rôznych spôsobov masáže. Spoločnú majú jednu vec : všetky prospievajú svalovému systému, napäté svaly uvoľňujú a ochabnuté naopak, tonizujú. Majú však aj ďalšie účinky : podporujú krvný a lymfatický obeh, hlboko harmonizujú a relaxujú, odstraňujú únavu a napätie, regenerujú a uvoľňujú kĺbové spojenia. Napomáhajú tiež detoxikácii organizmu a uľahčujú odplavovanie odpadových látok a tým pomáhajú aj pri rôznych iných ochoreniach. 

  Účinok masáže je závislý od druhu masáže a od použitých masérskych hmatov. Každý z nich má svoje osobité vlastnosti, ktoré ovplyvňujú organizmus ako celok alebo len jeho jednotlivé časti. Niektoré druhy masáže však prinášajú so sebou miernu bolesť, ktorá sa zvykne dostaviť druhý až tretí deň po masáži. Nezľaknite sa jej, je to prirodzené.  

                PONUKA MASÁŽÍ :

  Klasická masáž - je základná masáž svalov, kože a podkožia s využitím uvoľňovacích techník a hmatov. Pri nej sa prekrvujú a zahrievajú svaly, šľachy a koža. Prekrvením sa do tkanív dostane viac živín a kyslíka, čím sa lepšie a rýchlejšie regenerujú. 

  Manuálna lymfodrenáž - touto masážou dosiahneme rozhýbanie lymfy v podkoží a tým aj rozhýbanie metabolitov v tele. Zaraďuje sa medzi očistné masáže. Vykonáva sa pomalými pohybmi, ktoré sledujú smer lymfatického splavu a smerujú vždy do lymfatických uzlín, ktoré sa počas masáže periodicky jemne vyprázdňujú. Pri ručnej lymfodrenáži je uzlinám venovaná dostatočná pozornosť a preto je jej účinok komplexnejší. Taktiež ruky maséra sa prirodzene prispôsobujú profilu tela klienta. Toto nedosiahnete pri strojovej masáži. Masáž zbavuje telo prebytočnej tekutiny, toxínov a vďaka tomu posiľňuje imunitný systém, čím sme odolnejší voči vírusovým, infekčným, bakteriálnym, či dokonca onkologickým ochoreniam.  

  Kozmetická lymfatická masáž tváre - lymfatická masáž sa prevádza nielen na partiách tela ale aj na tvári. Ručná lymfodrenáž stimuluje lymfatický systém pleti, odbúrava oxidačný stres, detoxikuje a čistí pleť do hĺbky. Spriechodnením lymfatického systému dochádza k prečisteniu pleti z vnútra a tým sa dokonale ozdravuje. Zvýši sa produkcia kolagénu, pokožka je vitálnejšia a zbavená voľných radikálov.  

  Dornova metóda - je to jemná manuálna terapia, ktorá uvedie bezpečne do správnej polohy brány energie, kĺby a stavce bez nežiadúcich vedľajších účinkov.. 

Stavce a kĺby sa vracajú na pôvodné miesto, čím sa vyrovnáva celková statika tela.  Touto metódou  má klient možnosť dostať sa znovu do svojho stredu prirodzenou cestou. Je to postup, ktorým sa lieči príčina a nielen dôsledok. Ako vlastne dochádza k posunutiu stavcov a kĺbov? Môže to byť v dôsledku fyzickej príčiny, ako napríklad rozdielna dĺžka končatín, ktorá vedie k chybnej statike, skráteniu svalov, alebo k výronom - nehodám pri športe. Dornova metóda je druhom manuálnej terapie, pomocou ktorej sa uvoľňujú blokády v tkanivách,  energetické bloky. Základným predpokladom úspechu je aktívna spolupráca klienta. Aby bol výsledok trvalý, klient musí po ošetrení vykonávať doma samostatné cvičenia, zmeniť niektoré zvyky, ako je napríklad prekladanie si nohu cez nohu. Dornovou metódou sa dá veľmi účinne pomôcť aj pri skolióze, guľatom chrbte a pri tzv. „vdovskom hrbe“, ktorý sa robí na 7. krčnom stavci, pri posunutých stavcoch, bolestiach v bedrovej oblasti, telo sa zároveň zbavuje toxínov a urátových solí... .

Autor tejto metódy Dieter Dorn, znovuobjavil spôsob, ako neuveriteľne rýchlo a jemne korigovať vysunuté stavce, skoliotické vybočenie chrbta, boľavé ramená, kĺby, kolená atď.. Dieter Dorn žije v Nemecku, kde sa táto metóda praktizuje už 30 rokov so skvelými výsledkami. Je rozšírená po celom svete.

   Breussova masáž - je ideálnym doplnením Dornovej metódy. Jemná energetická masáž sa môže použiť aj samostatne. Uvoľňuje telesné aj psychické bloky. Do oblasti chrbtice sa vmasíruje ľubovníkový olej, ktorý regeneruje a vyživuje medzistavcové platničky, uvoľňuje napnuté svalstvo a zároveň psychiku, ktorá značne pôsobí na chrbticu a svaly. Breussova masáž harmonizuje a energetizuje organizmus. Spojená s TČM. Zameriava sa na meridián močového mechúra cez 50 akupunktúrnych bodov. Účinky : 

- vhodná na vyrovnanie celkovej statiky organizmu 

- uvoľňuje psychické, fyzické a energetické bloky

- vyrovnáva postavenie chrbta 

- dbá na správne postavenie chrbtice 

- zmierňuje svalové napätie 

- uvoľňuje a regeneruje medzistavcové platničky 

- je vhodná pre všetky vekové kategórie 

- prevencie ochorení chrbtice 

- je veľmi vhodná v prípadoch, keď napr. kvôli bolestiam nie je možné použiť iné terapie 

- slúži nielen ako riešenie už vzniknutého problému, ale zaoberá sa hlavne prevenciou 

- masáž môžeme ľubovoľne opakovať 

  Odblokovanie chrbtice a energetických dráh - každá bunka aj orgán v tele potrebuje na svoje správne fungovanie okrem kyslíka a živín aj prúdenie energie. Ak máme v energetických dráhach bloky, nie je možné aby organizmus správne fungoval a vznikajú rôzne zdravotné problémy. Stuhnutosť krčnej chrbtice má vplyv na veľa zdravotných problémov ako je napr. : tinitus, problémy s očami, krvný tlak, štítna žľaza, karpálne tunely, rôzne bolesti hlavy, má vplyv na problémy s ramenom, lakťom..... 

  Havajská masáž LOMI - LOMI - patrí k najviac prepracovaným technikám masáží vôbec. Vychádza z Havajskej filozofie nazývaniej Huna. Základným kameňom je princíp, že všetko hľadá rovnováhu, harmóniu a lásku. Preto sa havajskej masáži hovorí masáž milujúcich rúk - Loving hands. Samotní Havajčania definujú LOMI - LOMI masáž ako metódy trenia, stláčania, zohýbania, vytierania, prácou dovnútra aj von z tela. Počas masáže dochádza k otvoreniu energetických kanálov maséra, čo umožní prepojenie energie maséra s klientom a dôjde k zvýšeniu toku liečivej energie v tele masírovaného. Postupne sa uvoľňujú jednotlivé emócie, staré vzorce, nesprávne návyky, vzory správania. Havajská filozofia Huna sa opiera o vieru, že tak ako fyzická, mentálna, emocionálna aj duchovná časť je neodmysliteľnou súčasťou jedného celku, a je treba s nimi pracovať a harmonizovať ich súčasne.  Účinky : 

- odstraňuje svalové bolesti, únavu a napätie 

- stimuluje krvný a lymfatický obeh 

- pomáha odvádzať toxické látky z tela 

- hlboko relaxuje a harmonizuje organizmus 

- uvoľňuje zablokovanú energiu z jednotlivých kĺbov prostredníctvom jemných naťahovacích a rotačných techník   

Bankovanie - patrí k uznávaným starovekým čínskym metódam. Bankovanie reguluje tok energie a pomáha vytiahnuť škodlivé látky na povrch.

Podľa alternatívnej medicíny sa efekt baniek vysvetľuje tak, že dochádza k vysávaniu škodlivín z tela pacienta, podľa čínskej medicíny ide o rozhýbanie vitálnej sily čchi a krvi, čím mizne bolesť, lieči sa zápal a mnohé iné ochorenia. Po aplikácii sa 2 až 3 dni nemá cvičiť a namáhať.

Účinky dynamického bankovania:

 • Účinky bankovania pôsobia na celé telo.
 • Prečisťuje krv, zlepšuje obeh, obnovuje funkcie nervového systému
 • Odstraňuje bolesti kĺbov a zlepšuje ich hybnosť a uvoľňuje kŕče.
 • Odstraňuje ostré bolesti svalov a uvoľňuje zatuhnuté svaly
 • Odblokováva chrbticu a pomáha pri liečbe hernií platničiek a výrastkov na chrbtici
 • Pomáha pri migrénach
 • Znižuje vysoký krvný tlak
 • Odstraňuje zápaly (gynekologické, črevné, pľúcne, svalové, kožné)

 Často je úspešnejšia ako elektroliečba či klasické masáže. Pomocou baniek možno zmierniť chronické ťažkosti, s ktorými si klasická medicína nevie rady. Ide najmä o chronické bolesti hlavy, chrbtice, migrény, pomáha aj pri reume, astme, hypertenzii, kožných problémoch, chronickej únave a ďalších diagnózach. Je to aj veľmi účinná detoxikačná metóda a skvelá bojovníčka s pomarančovou kožou.

Bonus navyše: vďaka tejto metóde sa dokázateľne posilňuje imunitný systém.

 Segmentová reflexná masáž - pôsobí na nervový systém, ktorý je hlavným riadiacim systémom v organizme človeka. Liečebný účinok dosahujeme prostredníctvom nervových spojov cez reflexné oblúky.

Pri masáži sa dráždia receptory a tieto podnety sa prenášajú dostredivými dráhami do mozgu, do centrálneho nervového systému kde sa spracúvajú a odtiaľ vychádzajú spätné reakcie, čiže odpoveď na podnet do kože, podkožia, na svaly alebo do orgánov.

Cieľom masáže je vyhmatať a masírovať zmeny na koži, podkoží, fascii, svaloch, na okostici a určiť miesta so zmenenou kožnou citlivosťou.

Reflexnou cestou dosiahneme liečivé účinky, t.j. odstránime ťažkosti vyvolané ochorením.

Účinky segmentovej a klasickej masáže sú veľmi podobné, ale pri segmentovej masáži sa prejavujú i na vzdialených miestach v rámci koreňového, alebo segmentového nervového zásobenia. Medzi najvýraznejšie účinky patrí zvýšenie teploty kože – vazodilatačné účinky až 2 hodiny.

Využíva sa pri ochoreniach vnútorných orgánov:

• ochorenia srdca,

• choroby dýchacích ciest,

• cievne ochorenia,

• choroby tráviacich ústrojov,

• choroby pečene a žlčových ciest,

• choroby hrubého čreva,

• choroby močových ústrojov,

• gynekologické choroby

Jedna zostava segmentovej masáže trvá asi 20 min. Časovo sa masáž predlžuje, ak masér vyhľadáva väčší počet reflexných zmien

Tuina - zásady tejto masáže vychádzajú z teórie Jin a Jang a k nim príslušných orgánov , dráhach (meridiánoch) a z učenia teórie 5-tich elementov a rovnako tak zo systému výživy a ochrany energie čchi a krvi.

 Ide o veľmi dokonalú a nadovšetko účinnú manuálnu techniku, pomocou ktorej pôsobí masér na energetické kanály nášho tela stimuláciou či tlmením, zlepšuje mikro a makro cirkuláciu, odstraňuje bolesti, uvoľňuje napätie vo svaloch a psychické napätie, privádza klienta do pohody a harmónie. Spôsob harmonizácie je príjemný a účinný.

Aktivizuje akupunktúrne body prislúchajúce k určitým meridiánom, vždy podľa konkrétnych problémov. Výsledkom snaženia je znovu rozprúdiť čchi v meridiánoch a celkovo aj v tele. Ako dôkaz pohybu čchi v tele sú zmeny v rozsahu pohybu v kĺboch.

Aké sú výsledky tradičnej čínskej masáže Tuina?

Výsledkom je aktivácia lymfatického toku a krvného obehu v hlbokých vrstvách tkanív.

Postupne dochádza k harmonickému toku nervových impulzov vegetatívneho systému.

Tuina masáž navracia elasticitu a symetriu pohybového aparátu a to vrátane chrbtice.

Súčasne napráva svalovú nerovnováhu ľudského tela, odstraňuje únavu, svalové kŕče, nervové napätie, bolesti chrbta, šije a hlavy. 

Motýlia terapia - technika motýlích krídiel - metamorfná technika 

Metamorfná technika rozpúšťa psychické a citové bloky nahromadenej energie z obdobia deviatich mesiacov v tele matky a získané životné vzorce premieňa jednoduchým, účinným, príjemným a relaxačným spôsobom. Aplikáciou veľmi jemnej masáže - akoby dotykom krídiel motýľa – na reflexných zónach chrbtice na   chodidlách, dlaniach a zátylku hlavy človek dostáva možnosť zbaviť sa negatívnych programov a tráum a rozpustiť ich. 

Počas deviatich mesiacov vnútromaternicového vývoja je duša dieťaťa napojená na matku a všetky vnemy a pocity, ktoré ona prežíva, či už ide o strachy, radosti, obavy a iné sa prenášajú na nenarodené dieťa.

 Na naše vnímanie sveta vplývajú taktiež okolnosti pôrodu a prvých 7 rokov detstva. V tom čase ešte nemáme plne vyvinuté vedomie a tak vnímame dianie v živote, ktorého sme súčasťou ako v hypnóze. Všetky zážitky si ukladáme do podvedomia. Potom podľa nich žijeme, myslíme, správame sa a riešime ich celý život. Zjednodušene povedané, motýlia terapia poskytuje možnosť oslobodiť sa od  týchto programov v podvedomí. Oslobodíme sa od zbytočných bremien z minulosti, ktoré nám neslúžia , ale nás brzdia.

Pre koho je určená?

Pre všetkých. Je výborná pre dospelých aj deti. Odporúča sa priamo v období tehotenstva. Je vyhľadávaná pri diagnózach hyperaktivity, autizme, poruchách správania, agresivite, v náročných životných situáciách (rozvod, rozchod, smrť v rodine, odchod z práce), pri veľkých životných zmenách , pri zhoršených fyzických, psychických aj emočných stavoch (vzniknutých počas chronických ochorení), pri rekonvalescencii. 

Ako to funguje ?

Metamorfná technika používa vrodenú schopnosť regenerácie každého organizmu.

Celý priebeh terapie je veľmi príjemný a nežný. Človek je počas terapie citlivejší. Terapeut vykonávajúci masáž je počas nej kanálom aj filtrom liečivých energií, takže precíti každé problematické miesto na ktoré je potrebné aplikovať masáž.

 Prejavy odchádzajúcich blokov sú rôzne- cez obrazy, vône, emócie, ale vždy dochádza k uvoľneniu. Zablokované a potlačené spomienky  z minulosti môžu vystúpiť do snov a vízii . Približne do týždňa od terapie nastane oslobodzujúci výsledok pohody a životnej radosti. V obdobiach medzi terapiami sa bunkové štruktúry organizmu usporadúvajú po novom.

 

  BEMER -    

BEMER terapia je nápomocná pri liečbe samotných príčin ochorení. Práve preto je účinná

Pôsobí ako doplnková terapia pri akútnych aj chronických ochoreniach keďže v ľudskom tele podporuje samoliečebné procesy

Zlepšuje účinnosť liekov, nakoľko sa účinné látky dostanú na správne miesto, pretože bunky sú okysličené. Svojim pôsobením Bemer urýchľuje hojenie rán a poranení a tiež zlepšuje život v období staroby. 

BEMER terapia na základe klinických štúdií poskytuje pomoc pri liečbe:

 • alergií,

 • artrózy,

 • astmy,

 • bolestí,

 • celulitídy,

 • cukrovky (Diabetes mellitus),

 • črevných ochorení (Chronova choroba, ulcerózna kolitída),

 • degenerácie makuly,

 • depresie,

 • hormonálnych ochorení,

 • hyperaktivity (porucha pozornosti),

 • chronického únavového syndrómu,

 • kožných ochorení (akné, ekzém, neurodermitída, herpes, psoriáza, vitiligo),

 • migrény (bolesti hlavy),

 • neplodnosti,

 • nespavosti,

 • obehových porúch,

 • ochorení kĺbov a chrbtice 

https://www.youtube.com/watch?v=L9rxnkYkIZQ

 

https://www.youtube.com/watch?v=lCznbV_m_8k