O mne a numerológii...

Ako možno nazvať človeka, ktorý pomáha iným ľuďom zistiť cez dátum narodenia ich skrytý potenciál, akou cestou sa majú uberať a čo majú pochopiť?  Mne osobne sa najviac pozdáva názov terapeut. Numerológia totiž nie sú len čísla, je to psychologický pohľad na vašu osobnosť s jednoduchým návodom na to, ako chápať samého seba a ako si pomôcť, keď sa objavia v živote problémy. Vie ukázať, v akom životnom období sa nachádzate, čo máte alebo nemáte riešiť tak, aby ste išli s prúdom a nie hlavou proti múru... jednoducho, aby ste boli v harmónii.

Okrem toho, že som žena, matka, manželka, podnikateľka, chápem moju vášeň pre numerológiu ako veľmi osobitý a cielený spôsob pomoci ľuďom. Zároveň tvrdím, že dobrý terapeut nemôže byť len teoretik, musí si veci vyskúšať a odžiť na vlastnej skúsenosti. Samozrejme, musí mať potrebnú dávku empatie. Preto aj moja cesta k osobnému rozvoju nebola úplne jednoduchá, tiež som si prešla svojimi výhrami aj prehrami. Práca v korporátnej spoločnosti, malých súkromných spoločnostiach, výpoveď, až kým mi numerológia nedala odpovede na to, prečo som stále nespokojná. Prezradím: silný pocit nezávislosti a slobody vo mne – potreba pracovať sama na seba. Tak isto v osobnom živote, až keď pochopíte sami seba, ako rozmýšľate, čo k životu potrebujete, akých partnerov a ľudí si priťahujete do života, až vtedy keď nájdete samých seba, ľahšie pochopíte, prečo sa vám v živote dejú určité situácie. Určite máme všetci svoje osobné výhry aj pády. Zlé je, ak sa v tých problémoch zacyklíme a nevieme ako z nich von.

              Na konzultáciách bývajú klienti prekvapení, priznám sú to zväčša ženy, ako ich viem odhadnúť. Poviem vám tajomstvo: ja neodhadujem, ja čítam z kombinácií čísel v dátume narodenia :). Je milé počuť: „Viete, že som si to aj myslela, že je to tak?“ Tešia ma spätné väzby typu: „ Uľavilo sa mi, taká som akási šťastná a iná po stretnutí “ ... vtedy viem, že bolo pochopené. 

              Moja práca, okrem rozborov osobnosti, spočíva aj v tzv. odblokovaní problémov, ako sú prijatie seba samého a druhých ľudí bezpodmienečne, odstrihnutie, uzemnenie, rozpustenie strachov a negatívnych pocitov, ktoré nás niekedy priam paralyzujú a ovplyvňujú naše konanie. Existujú veľmi krátke, zato účinné techniky, ktoré vedia riešiť aj dlhotrvajúce problémy. Koniec koncov, niektoré techniky vyučujeme aj na kurzoch v Centre GARA.

              Numerológia v kombinácii so psychosomatikou je alternatíva ako spoznať seba aj ľudí okolo seba. Ak chcem niečo vyriešiť, vždy treba najskôr začať od seba, zmenou svojho postoja či už k sebe alebo k danej situácii. Pomoc nespočíva v jednom sedení, je to väčšinou dlhodobá práca na sebe samom, niekedy aj viacročná. Ale výsledok v podobe spokojného života v rovnováhe a harmónii stojí za to.

                                                                                                   Dáška