Ahoj Zuzka, Robo, chcem sa vám poďakovať za to že môžem zdieľať vašu prítomnosť a načerpávať vašu pozitívnu energiu, dobrosrdečnosť. Už som sa od vás veľa naučila ale stále cítim že mám ešte čo čerpať. Ďakujem za školu života ktorú som u vás našla a s ňou si plním svoje sny či už cez kyvadlo, energy, TČM. Ste ľudia s veľkým srdiečkom a takých je dnes málo. Prajem vám len všetko najlepšie :-)...Martina

 

Vzhľadom na moju výšku, sedavé zamestnanie a veľa cestovania sa u mňa objavovali problémy s chrbticou. 
Prešiel som už dosť masérov a jednoznačne Gabika sa radí k tým najlepším. 
Veľkou výhodou je že ovláda viac druhov masáží a okrem intuície má aj vedomosti čo a prečo treba práve s klientom robiť.
Pomohla mi hlavne pri bolestiach krížov, ale i ďalších menších problémoch.
 
                                                                             Marek
 
 
 
Úžasní ľudia, ktorí vždy poradia... 
Gabika je skvelá masérka, môžem ju všetkým doporučiť. Masáž lomi - lomi, lymfatická masáž, bankovanie... Naviac mi poradila, ako si môžem sama pomôcť pri bolestiach krčnej chrbtice a mnoho iných vecí.
Zuzka je skvelá terapeutka, pomôže, poradí, jej ľudský prístup si každého získa. Naučila ma veľa o energii, ostraňovať bloky, používať kyvadlo... A jej praktická škola tradičnej čínskej medicíny - je jednoducho skvelá.
Robo - je pre mňa priateľ, nestranný divák, povie mi svoj názor, ukáže iný uhol pohľadu...
   
                                                                                Majka 
 
 
         Mám  dlhodobo problém s chrbticou - rôzna dĺžka nôh, ktorá mi spôsobovala vybočenie panvy a následne mi to zakrivilo aj chrbticu. Keď som prišla ku Gabike na konzultáciu, povedala že Dornova metóda je veľmi účinná na napravenie chrbtice pomocou rôznych cvikov, ktoré prestavujú kĺby a svaly na správne miesto. Najskôr som absolvovala prvú časť Dorn.metody, v ktorej sa vyrovnávajú rozdiely chodidiel, ukázala mi cviky ktoré mám cvičiť, aby sa kĺby zafixovali správne. Musím povedať, že po prvej terapii to bolo na mna veľa informácií ale stáli za to, vyskúšať to. Na druhej terapii sme riešili stavce na chrbtici kde som zistila, že mám zatlačený stavec a ten mi spôsobuje bolesti čo mi doteraz žiadny lekár nepovedal. Každý, s kým som riešila môj problém, mi len povedal že mám skoliozu čo je pre laika veľmi široký pojem. Po napravení poškodených stavcov som pocítila úľavu a konečne viem čo treba robiť, aby to bolo úplne v poriadku. Preto chcem takto poďakovať  mojej terapeutke Gabike, ktorá mi venovala svoj čas, energiu a bohaté skúsenosti, a nastavila mi tú správnu terapiu, po ktorej sa cítim už oveľa lepšie. Ďakujem  jej za individuálny a komplexný prístup  ku klientovi, ktorý je k nezaplateniu. Odporúčam  všetkým, ktorý chcú na sebe pracovať a potrebujú pomôcť.
 
 
S pozdravom Veronika - Jedlé kvety
 
 
 
                      Zlaté ručičky, to sú slová, ktoré mi napadli po návšteve u masérky Gabiky.  Vošla som k nej so seknutím medzi lopatkami, nedokázala som sa ani otočiť. Každý pohyb ma riadne bolel. Keď som odchádzala i keď to trošku bolelo, spravila som akýkoľvek pohyb. Nemusela som sa dopovať liekmi od bolesti. Veľká vďaka Gabika    
                                                               Katka 
 
 
Dobrý deň Gabika :) musím Vam povedať že sa citim oveľa oveľa lepšie, veľmi sa mi uľavilo  na tie kríže. Ešte niekedy cítim bolesť, ale je to neporovnateľne lepšie. Moc ďakujem ešte raz a teším sa na 20teho :) pekný  deň. S pozdravom Mirka️
 
 
 
Dobrý deň,
rada sa podelím o moju skúsenosť s motýlou terapiou, ktorú som absolvovala u pani Gabiky. Pani Gabika mi ju navrhla ako možnú terapiu pre tehotnú ženu, ktorá zažila v čase tehotenstva obrovský stres. Bolo to presne pre mňa. V čase, keď som bola tehotná 4. týždne, tak sa prevalila dlhotrvajúca nevera môjho manžela a došlo k rozchodu. Naštastie sme toto temné obdobie ja aj drobček v brušku zvládli a začali si užívať tehotenstvo :-) 
To prebiehalo bez komplikácií, no vo mne stále bol pocit, že mám niečo urobiť pre moje bábätko. Život to zariadil. Stretla som pani Gabiku a pri rozhovore mi spomenula motýliu terapiu. Hneď som vedela, že idem-e do toho.
Prvé stretnutie bolo s troškou obáv, ktoré sa však po prvých minútach rozplynuli. Terapia prebiehala vo forme jemnej masáže nôh, rúk a hlavy. Úplne som sa pri nej uvoľnila a doslova som si ju vychutnala. Bolo to veľmi príjemné a uvoľňujúce. Ťažšie to bolo v noci. Celú noc som sa potila a mala ťažké sny. Vypila som neuveriteľné množstvo vody a priznám sa, moc som toho nenaspala. Pani Gabika mi vysvetlila, že to sa zo mna a aj z bábätka vyplavuje nahromadený stres a vlastne prebieha liečenie. Bola to ťažká noc, no poznanie, že to funguje bolo radostné. Tak som absolvovala ešte ďalšie 2 masáže, prejavy v noci po masáži boli podobné, avšak o poznanie jemnejšie. A čo môžem povedať z odstupom času?  Že som veľmi veľmi vďačná pani Gabike, nakoľko mám doma už 3 mesačné bábätko, ktoré je pokojné, spokojné a nádherne spáva. 
Absolvovať motýliu terapiu bolo skvelé rozhodnutie a vrelo ho odporúčam všetkým tehulkám (nie len tehulkám, ktoré zažili stres).
S pozdravom
 Monika 
 

Ukončili sme 2.ročník praktickej čínskej medicíny v Centre Gara v Novej Dubnici . Pohľad absolventa .

V sobotu 6. júna sme ako prvá skupina ukončili 2-ročné štúdium praktickej čínskej medicíny pod vedením lektorky Zuzky Krajčíkovej Mikulovej. Nedá mi na záver tohto štúdia nenapísať pár viet, prečo je vôbec dobré študovať túto pre niekoho stále “exotiku“ . Veď máme tú našu západnú medicínu a zdravotníctvo, ktoré sa má o nás postarať . Pravdepodobne každý z nás absolventov prešiel osobnou skúsenosťou, svojimi vlastnými zdravotnými problémami, z ktorých sa nakoniec dostával vlastnou cestou – lebo hľadal súvislosti , skúmal, pýtal sa . Tieto dva roky štúdia mne a určite aj mojim spolužiakom poskytli iný pohľad na zdravie . Rozdiel medzi západnou a čínskou holistickou medicínou spočíva v diametrálne rozdielnom pohľade na zdravie človeka . Na fungovanie tela sa treba pozerať ako na celok – veď niekde bývame, pracujeme , máme svoje emócie, rodinné predispozície, strachy, hnevy, radosti , obavy, chute, rôzne sa stravujeme ... Toto všetko tvorí zdravie človeka , fyzické, duševné aj emočné a akékoľvek vychýlenie z rovnováhy nám hlási CHOROBA. TAM je ten rozdiel v pohľade západnej a čínskej medicíny. Pýta sa vás doktor, keď prídete s problémom, ako sa cítite, čo prežívate alebo čím sa trápite ? No, asi nie . Mnohí vám od stola stanovia diagnózu a neskúmajú príčinu, ktorý orgán za týmto prejavom môže byť. Radšej šup tam hneď antibiotikum, analgetikum, čípok ... KEBY NIEČO. A neobjasnená príčina časom môže prerásť do nezvrátiteľných chronických diagnóz. Skúsenosť z mojej najbližšej rodiny. Za vysokým tlakom sa niekoľko rokov schovávalo autoimunitné ochorenie. Nikto vtedy nehľadal príčinu a keď ju lekári našli, bolo už neskoro.

Tak čo sme sa to teda vlastne naučili ? Veeeľa praktického. Napríklad aké je dôležité stravovať sa podľa ročných období, že jesť studené zeleninové šaláty ako aj tony jogurtov hlavne v zime vedú k oslabeniu sleziny a dráhy obličiek. Naopak, slezina sa ráno poteší teplým jedlám ako sú kaše, lečo, polievka , atď. . Vedeli ste ako málo ľudia pijú čistú vodu z vodovodu , nesladenú , bez bubliniek a čo to robí v tele ? A že slezina, ktorú západná medicína považuje len za taký „prívesok“ , bez ktorého sa dá v pohode žiť, je jedným z najdôležitejších orgánov, ktorý stojí za imunitou , krvotvorbou , hormonálnym systémom tela a celkovou vitalitou. A že ak nemáte dlhodobo radosť zo života, neviete sa smiať – je to prejav oslabenej dráhy srdca . A že ak budete smutní , trápiť sa, nebudete vedieť púšťať ľudí, situácie a lipnúť na majetku a peniazoch, ste na najlepšej ceste k problémom s hrubým črevom a pľúcami. Ak dnes stretnem ustrašeného, na pohľad bledého človeka, je mi jasné, že bude mať problém s obličkami . A pravdepodobne aj so vzťahmi . A že za rôznymi kŕčmi a trasením v tele môže byť pečeň, ktorá skladuje krv , miluje zelené potraviny a B- čka a chce sa rozpínať, lebo z emočného hľadiska túži po slobode.

Prebrali sme orgány, vzťahy medzi nimi, emócie, stravu, fytoterapiu. Veľkou pomocou pri liečbe sú už hotové koncentráty a prípravky firmy ENERGY , ktoré vieme použiť na podporu toho-ktorého oslabeného orgánu v tele. Lebo príroda a harmónia tela a duše uzdravuje .

Možno z nás nebudú všetci terapeuti , ale tieto vedomosti nám nikto nikdy nevezme. Máme ich pre seba, svojich najbližších , budeme si vedieť poradiť pri hľadaní príčiny , ak niekto ochorie. Pretože takýto holistický prístup čínskej medicíny , ktorý existuje viac ako 3000 rokov , nie je ani v našich podmienkach žiadna exotika. Je to nadhľad, prevencia, aj zodpovednosť za vlastné zdravie, z ktorého dokážeme pre seba veľa vyťažiť.

Ďakujem spolužiakom za príjemnú a tvorivú spoločnosť. A Zuzke za odovzdanie jej 20-ročných skúseností a podporu . Prajem ešte veľa študentov, ktorým štúdium pomôže k zdraviu a osobnému rozvoju.

Dáška Švančarová